  • Mfr # 5340HG-1/4X12X15TAPE
  • Zoro # G900770307
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-1/4X12X15TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/4, 12" X 15ft Tape Buna High Grade 40 Durometer