  • Mfr # 1055HG-1/4X12X4
  • Zoro # G200771806
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1055HG-1/4X12X4
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Plain Backing