  • Mfr # 1040HG-1/4X24X10TAPE
  • Zoro # G700772846
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-1/4X24X10TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
1/4, 24" X 10ft Tape Neo HG40