  • Mfr # 7700-1/4SBR2-X24X5
  • Zoro # G900780368
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Rubber Material
Cloth Inserted SBR Rubber
Rubber Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
7700-1/4SBR2-X24X5
Country of Origin
China
Dimensions
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Details
Rubber Material
Cloth Inserted SBR Rubber
Rubber Color
Black
Finish
Smooth
Application
Industrial, Commerical, Warehouse, Factory, Plant Use
Description
Rubber Roll, SBR Cloth Inserted, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Plain Backing