  • Mfr # 8501-1/4X12X3
  • Zoro # G800781953
Rubber Thickness
1/4"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
250 PSI
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
8501-1/4X12X3
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
3'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
250 PSI
Description
1/4 X 12" X 3ft 100% recycled rubber