  • Mfr # 1055HG-1/8X12X10TAPE
  • Zoro # G500772916
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1055HG-1/8X12X10TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/8, 12" X 10ft Tape Neo HG60