  • Mfr # 6050-1/8X36X4TAPE
  • Zoro # G800781090
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6050-1/8X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/8, 36" X 4ft Tape Neo Commercial 50