  • Mfr # 50050-1/8Z
  • Zoro # G7369095
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50050-1/8Z
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 6 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 1/8 in, 50A, Plain Backing