  • Mfr # 1055HG-3/16X12X4
  • Zoro # G900774923
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1055HG-3/16X12X4
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/16 in, 60A, Plain Backing