  • Mfr # 365HG-3/16X24X15
  • Zoro # G300774028
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
365HG-3/16X24X15
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/16 in, 70A, Plain Backing