  • Mfr # 5389HG-3/32X12X5
  • Zoro # G400773952
/ea
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Rubber Material
High Grade Buna-N Rubber
Rubber Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
5389HG-3/32X12X5
Country of Origin
China
Dimensions
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Details
Rubber Material
High Grade Buna-N Rubber
Rubber Color
Black
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI