  • Mfr # 5313HG-3/4X24X15TAPE
  • Zoro # G100772316
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5313HG-3/4X24X15TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 3/4, 24" X 15ft Tape Buna High Grade 60 Durometer