  • Mfr # 50070-3/4YTAPE
  • Zoro # G7391757
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50070-3/4YTAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
36"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 3/4 in, 70A, Adhesive Backing