  • Mfr # 4060-3/8X10X3TAPE
  • Zoro # G400774324
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
10"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4060-3/8X10X3TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
10"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Sheet, Buna-N, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Adhesive Backing