  • Mfr # 2080-3/8X12X4TAPE
  • Zoro # G300779924
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2080-3/8X12X4TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 70A, Adhesive Backing