  • Mfr # 50060-3/8X
  • Zoro # G7406877
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
2"
Rubber Length
36'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50060-3/8X
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
2"
Rubber Length
36'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Plain Backing