  • Mfr # 4070-3/8X24X10
  • Zoro # G600775152
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
4070-3/8X24X10
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
3/8, 24" X 10ft Buna Commerical 70