  • Mfr # 1040HG-3/8X24X10TAPE
  • Zoro # G500777720
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1040HG-3/8X24X10TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
3/8, 24" X 10ft Tape Neo HG40