  • Mfr # 355HG-3/8X24X4TAPE
  • Zoro # G900771366
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
355HG-3/8X24X4TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 50A, Adhesive Backing