  • Mfr # 355HG-3/8X24X5TAPE
  • Zoro # G600771659
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
355HG-3/8X24X5TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 50A, Adhesive Backing