  • Mfr # 50040-3/8ZTAPE
  • Zoro # G7374257
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50040-3/8ZTAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
3/8, 6" x 36" tape Neo Economy 40