  • Mfr # CV-54-2436
  • Zoro # G6620336
Key Features
Overall Height
54 in
Overall Length
36 in
Overall Width
24 in
Material
Uncoated Polyester
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CV-54-2436
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
54 in
Overall Length
36 in
Overall Width
24 in
Overall LxWxH
36 in x 24 in x 54 in
Details
Material
Uncoated Polyester
Color
White
Item
Hook-&-Loop Machine-Washable Polyester Cover for Wire Shelf & Utility Carts
Closure
Hook-and-Loop
Features
Reinforced Top Corners
For Use With
Any Standard Eagle Cart
Includes
Hook-and-Loop
For Wire Shelf/Cart Type
Stationary or Mobile Shelving
ESD Conductive
No
Description
Utility Cart Cover, Load Capacity Not Applicable, Material Polyester, Color White, Includes Not Applicable, For Use With Mfr. Model Number Any Standard Eagle Cart, Overall Depth 24 in, Overall Width 24 in, Overall Height 54 in