  • Mfr # BK1/S501-3.15-R
  • Zoro # G605879985
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BK1/S501-3.15-R
Country of Origin
China
Dimensions
Diameter
5 mm
Length
20 mm
Details
Series
S501
Speed
Fast-Acting
Amps
3.15A
AC Voltage Rating
250V AC
Visual Indication
Non-Indicating
Interrupt Rating
1.5kA at 250V AC