Eaton Bussmann Fuse Block, H UL Class, 3 Poles H25030-3SR
Fuse Block, H UL Class, 3 Poles (Discontinued)
  • Mfr # H25030-3SR
  • Zoro # G3497378
Get a 10% off coupon
MFR #
H25030-3SR
Width
3.00"
Length
3.00"
Height
1.41"
Length (Straight Wireway)
3.00 in
Wire Size
18 to 10 AWG
Number of Poles
3
Amp Range of Fuse Block or Holder
0 to 30A
Fuse Block or Holder AC Voltage Rating
250VAC
Fuse Block or Holder DC Voltage Rating
125VDC
Description
Fuse Block, Fuse UL Class H, Number of Poles 3, Series H250, Fuse Block Design Open, Mounting Style Bolt Down, Height 1.41 in, Width 3.00 in, Length 3.00 in