  • Mfr # CVR-RH-60100
  • Zoro # G5075533
Amp Range
70 to 100A
Voltage Rating
600V AC/DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CVR-RH-60100
Height
2.90 in
Width
2 in
Length
8.80 in
Overall Height
2.9 in
Overall Length
8.8 in
Overall Width
2 in
Body Width
2.0 in
Amp Range
70 to 100A
Voltage Rating
600V AC/DC
Standards
CSA Certified, UL Listed
Weight
.17 LB
AC Voltage Rating
600 V AC
Current - Minimum
61 A
Current - Maximum
100 A