Eaton Bussmann Terminal Block, 20A, 300V, Gray, PK100 P20S-GY-01
Terminal Block, 20A, 300V, Gray, PK100 (Discontinued)
  • Mfr # P20S-GY-01
  • Zoro # G0088490
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P20S-GY-01
Country of Origin
China
Dimensions
Max. Wire Size
12 AWG
Min. Wire Size
22 AWG
Width
0.20 in
Details
Item
Terminal Block
Amps
20
Voltage
300V AC