  • Mfr # CMBXB200BTS
  • Zoro # G115708911
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Nominal Length
5.38 in
Nominal Width
14.44 in
Material
Copper
Nominal Depth
5.38 in
For Use With
Type CH breakers
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CMBXB200BTS
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Length
5.38 in
Nominal Width
14.44 in
Nominal Depth
5.38 in
Details
Material
Copper
Item
Residential meter breaker
For Use With
Type CH breakers
NEMA Rating
NEMA 3R
Standards
UL Listed
Description
EATON RESI METER BREAKER, ALL-IN-ONES, 200A, C, COPPER, NEMA 3R, BOTTOM AND TOP,