  • Mfr # QBHW3100HT
  • Zoro # G014237901
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Series
CB
Amps
100A
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
240V AC
Circuit Breaker Type
Miniature Circuit Breakers
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QBHW3100HT
Country of Origin
Dominican Republic
Dimensions
Width
3 in
Depth
4 in
Height
4 in
Frame Size
QBHW
Details
Item
Miniature Circuit Breaker
Series
CB
Amps
100A
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
240V AC