  • Mfr # E34FB197LRP12
  • Zoro # G5228745
Voltage
12V AC/DC
Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E34FB197LRP12
Size
30 mm
Panel Cutout Diameter
30 mm
Voltage
12V AC/DC
Color
Red
Standards
CE EN 60947-5-1, CE EN 60947-5-5, CSA C22.2 No.14 File No. LR68551, FDA 3-A, UL 508 File No.E131568
Replacement Lamps
39R105
Lamp Voltage
12V AC/DC
Lamp Voltage - Maximum
12 V AC/DC
Resistance Properties
Corrosion Resistant
Voltage Rating - Maximum
120 V AC/DC