  • Mfr # C22-DL-XR-K01-24
  • Zoro # G614797409
Push Button Style
Flush
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Head Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
C22-DL-XR-K01-24
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Size
22.5 mm
Push Button Style
Flush
Head Color
Red
Head Material
Metal
Lamp Type
Red LED
Type
Flush, Round
Description
22.5 MM, 24 VAC/VDC, 1NC, NEMA 4X/13, IP67/69K, Red LED, Buttonless, Silver Titanium Bezel, Momentary, Flush, Flat, Round, Illuminated Pushbutton