  • Mfr # C22-DLH-R-K01-120
  • Zoro # G714797781
Push Button Style
Recessed
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Head Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
C22-DLH-R-K01-120
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Size
22.5 mm
Push Button Style
Recessed
Head Color
Red
Head Material
Dielectric Polymer
Lamp Type
Red LED
Type
Extended, Round
Description
22.5 MM, 120 VAC, 1NC, NEMA 4X/13, IP67/69K, Red LED, Red Cap/Lens, Silver Titanium Bezel, Momentary, Extended, High, Round, Illuminated Pushbutton