  • Mfr # IW65-3P380-AC600
  • Zoro # G907974937
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
IW65-3P380-AC600
Country of Origin
United States
Description
Ironworker, 65 ton, 934 in Throat Depth, 5 x 5 x 38 in Angle Shearing, Flat Bar Shearing 38 x 24 in, 12 x 14 in, 1 x 4 in, Pipe Notching Capacity 212 x 5 x 38 in, 65000 psi Punch, 75 hp, 3Phase, 380 V Motor, 1765 rpm, 3500 psi Hydrau pEDWARDS Ironworker, 65 ton, 934 in Throat Depth, 5 x 5 x 38 in Angle Shearing, Flat Bar Shearing 38 x 24 in, 12 x 14 in, 1 x 4 in, Pipe Notching Capacity 212 x 5 x 38 in, 65000 psi Punch, 75 hp, 3Phase, 380 V Motor, 1765 rpm, 3500 psi Hydraulic Pressure, 45 in L x 6218 in W x 57 in Hp