  • Mfr # MCS-247215-60
  • Zoro # G116100332
/ea
Key Features
Standards
UL, cUL, CE (Battery Charger)
Capacity per Shelf
500 lb
Shelf Length
72 in
Shelf Material
Chrome Plated Steel
Overall Width
27-1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MCS-247215-60
Country of Origin
United States
Dimensions
Shelf Length
72 in
Overall Width
27-1/2 in
Caster Diameter
5 in
Shelf Width
24 in
Overall Height
72 in
Overall Length
84 in
Top Shelf Height
60 in
Details
Standards
UL, cUL, CE (Battery Charger)
Capacity per Shelf
500 lb
Shelf Material
Chrome Plated Steel
Caster Material
Hard Rubber
Adjustable Increments
1 in