  • Mfr # EP-5915-02-12
  • Zoro # G003551254
/ea
See details
Key Features
For Use With Product Type
Paper, Poly Sheeting
Packaging Dispenser Mount Type
Counter
Holds Number of Rolls
2
Overall Height
36 in
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
EP-5915-02-12
Dimensions
Overall Height
36 in
Overall Depth
34 in
For Roll Width
12 in
Overall Width
20 in
Details
Item
Double Decker Kraft Paper Dispenser
For Use With Product Type
Paper, Poly Sheeting
Packaging Dispenser Mount Type
Counter
Holds Number of Rolls
2
Color
Black
Includes
Locking Casters Sold Seperately
Material
Steel
Dispenser Style
Double Decked
Dispenser Mobility
Mounted
Dispenser Orientation
Horizontal
Capacity
9 in
Blade Material
Solid Steel
Description
Double Decker Kraft Paper Dispenser, For Roll Width 12 in, Packaging Dispenser Mount Type Counter, Holds Number of Rolls 2, For Use With Product Type Paper, Poly Sheeting, Overall Width 20 in, Overall Depth 34 in, Overall Height 36 in, Dispenser Style Double Decked, Dispenser Orientation Horizontal, Dispenser Mobility Mounted, Material Steel, Color Black, Capacity 9 in