  • Mfr # EP-5915-02-36
  • Zoro # G803551256
/ea
Key Features
For Use With Product Type
Paper, Poly Sheeting
For Roll Width
36 in
Material
Steel
Packaging Dispenser Mount Type
Counter
Overall Depth
34 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
EP-5915-02-36
Dimensions
For Roll Width
36 in
Overall Depth
34 in
Overall Width
44 in
Overall Height
36 in
Details
Item
Double Decker Kraft Paper Dispenser
For Use With Product Type
Paper, Poly Sheeting
Material
Steel
Packaging Dispenser Mount Type
Counter
Capacity
9 in
Includes
Easy Load System
Dispenser Mobility
Mounted
Dispenser Style
Double Decked
Holds Number of Rolls
2
Color
Black
Dispenser Orientation
Horizontal
Blade Material
Solid Steel
Description
Double Decker Kraft Paper Dispenser, For Roll Width 36 in, Packaging Dispenser Mount Type Counter, Holds Number of Rolls 2, For Use With Product Type Paper, Poly Sheeting, Overall Width 44 in, Overall Depth 34 in, Overall Height 36 in, Dispenser Style Double Decked, Dispenser Orientation Horizontal, Dispenser Mobility Mounted, Material Steel, Color Black, Capacity 9 in