  • Mfr # EP-5915-02-48
  • Zoro # G703551257
/ea
Key Features
Overall Width
56 in
Color
Black
Dispenser Style
Double Decked
Dispenser Mobility
Mounted
Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
EP-5915-02-48
Dimensions
Overall Width
56 in
Overall Depth
34 in
Overall Height
36 in
For Roll Width
48 in
Details
Item
Double Decker Kraft Paper Dispenser
Color
Black
Dispenser Style
Double Decked
Dispenser Mobility
Mounted
Material
Steel
Packaging Dispenser Mount Type
Counter
Includes
Easy Load System, Casters Sold Separately
Dispenser Orientation
Horizontal
Capacity
9 in
For Use With Product Type
Paper, Poly Sheeting
Holds Number of Rolls
2
Blade Material
Solid Steel
Description
Double Decker Kraft Paper Dispenser, For Roll Width 48 in, Packaging Dispenser Mount Type Counter, Holds Number of Rolls 2, For Use With Product Type Paper, Poly Sheeting, Overall Width 56 in, Overall Depth 34 in, Overall Height 36 in, Dispenser Style Double Decked, Dispenser Orientation Horizontal, Dispenser Mobility Mounted, Material Steel, Color Black, Capacity 9 in