  • Mfr # EP-5920-48
  • Zoro # G3550640
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Overall Height
11 in
Dispenser Style
Single Roll
Dispenser Mobility
Mounted
Overall Depth
13 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
EP-5920-48
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
11 in
Overall Depth
13 in
For Roll Width
48 in
Overall Width
54 in
Details
Item
Kraft Paper Dispenser
Color
Black
Dispenser Style
Single Roll
Dispenser Mobility
Mounted
Material
Solid steel
Holds Number of Rolls
1
For Use With Product Type
Paper
Dispenser Orientation
Horizontal
Packaging Dispenser Mount Type
Counter, Wall
Includes
Simple tear system, spring break arm for smooth dispensing
Mounting Type
Table-top, Wall
Description
Kraft Paper Dispenser, For Roll Width 48 in, Packaging Dispenser Mount Type Counter, Wall, Holds Number of Rolls 1, For Use With Product Type Paper, Overall Width 54 in, Overall Depth 13 in, Overall Height 11 in, Dispenser Style Single Roll, Dispenser Orientation Horizontal, Dispenser Mobility Mounted, Material Steel, Color Black