  • Mfr # ST18-6.5D82750-4P
  • Zoro # G812379834
Key Features
Voltage
‎120V AC
Watts
6.5 W
Bulb Shape
Straight Tapered
Bulb Housing
Glass
Bulb Primary Application
Table Lamp, Floor Lamp, Wall Light And Ceiling Light Fixtures
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ST18-6.5D82750-4P
Country of Origin
China
Dimensions
Width
4.96 in
Bulb Dia.
2.32 in
Details
Item
LED Light Bulbs
Voltage
‎120V AC
Watts
6.5 W
Bulb Shape
Straight Tapered
Bulb Housing
Glass
Lumens
750
Bulb Primary Application
Light Color
Clear
Bulb Finish
Standards
UL, FCC
Color Rendering Index
80
Indoor/Outdoor Usage
Indoor
Mounting Type
Screw-in
Description
4-pack ST18 3CCT 6.5-Watt 120-Volt LED Filament bulbs are perfect replacements for 60W incandescent bulbs, saving up to 90% on electricity bill of lighting. This bulb adopts a unique design for integrating a hidden CCT-select switch into a fully glass structured vintage Edison light bulb, which incorporates the versatility of 3CCT options2700K/3500K/5000K without detracting from the appeal of the original bulb aesthetics.