Epson Scanner, 6400 x 9600 dpi, 14-11/16 in. L EPSB11B198011
Scanner, 6400 x 9600 dpi, 14-11/16 in. L (Discontinued)
  • Mfr # EPSB11B198011
  • Zoro # G0292595
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EPSB11B198011
Country of Origin
Indonesia
Dimensions
Overall Height
4 5/8 in
Color Bit Depth
48 bit
Overall Length
14 11/16 in
Overall Width
11 in
Display Height
8 1/2 in
Paper Size
Letter
Display Width
11 3/4 in
Overall Depth
19 in
Details
Item
Scanner
Scanner Type
Document
System Requirements
Windows(R)
Scanning Area
8-1/2 in x 11-11/16 in
Operating System Compatibility
Scan Speed (Black)
16 Sheets/min
Color
Black
Standards
Energy Star Qualified
Scan Speed (Color)
16 Sheets/min
Includes
ArcSoft PhotoStudio, Epson Easy Photo Fix(R)
Resolution
6400 x 9600 dpi
Green Certification or Other Recognition
ENERGY STAR(R) Certified
Product Type
Scanner
Voltage
100 to 120V AC
Scan Resolution (Color)
6400 x 9600 dpi
Display Type
LED
Scan Resolution (Black)
Scan Resolution - Color
Scan Resolution - Black
Description
Scanner, Document, Overall Length 14 11/16 in, Overall Width 11 in, Overall Height 4 5/8 in, Scanning Area 8-1/2 in x 11-11/16 in, System Requirements Windows(R), Resolution 6400 x 9600 dpi, Color Black, Scan Speed (Black) 16 Sheets/min, Scan Speed (Color) 16 Sheets/min, Color Bit Depth 48 bit, Voltage 100 to 120V AC, Standards Energy Star Qualified, Includes ArcSoft PhotoStudio, Epson Easy Photo Fix(R)