  • Mfr # SS20DL16200M
  • Zoro # G3558534
Taper Size
DL16
Bore Dia.
15.50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SS20DL16200M
Country of Origin
United States
Dimensions
Taper Size
DL16
Bore Dia.
15.50mm
Nose Dia.
15.50mm
Overall Length
200.00mm
Shank Dia.
20.00mm
Shank Length
174.4900mm
Projection
200.00mm
Description
End Mill Holder, Taper Size DL16, Bore Dia. 15.50mm, Projection 200.00mm, Nose Dia. 15.50mm, Measurement System Metric