  • Mfr # SS20DL20200M
  • Zoro # G3558169
Projection
200.00mm
Taper Size
DL20
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SS20DL20200M
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Taper Size
DL20
Bore Dia.
19.30mm
Nose Dia.
19.30mm
Overall Length
200.00mm
Shank Dia.
20.00mm
Shank Length
189.50mm
Details
Projection
200.00mm
Description
End Mill Holder, Taper Size DL20, Bore Dia. 19.30mm, Projection 200.00mm, Nose Dia. 19.30mm, Measurement System Metric