  • Mfr # BT40EM32110M
  • Zoro # G3734200
Dimension Type
Metric
Nose Dia.
72.00mm
Projection
110.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
BT40EM32110M
Country of Origin
India
Dimensions
Dimension Type
Metric
Nose Dia.
72.00mm
Overall Length
175.4000mm
Shank Dia.
44.4500mm
Shank Length
67.4000mm
Projection
110.00mm
Description
End Mill Holder, Taper Size BT40, Projection 110.00mm, Nose Dia. 72.00mm, Measurement System Metric