  • Mfr # BT50BWN25100M
  • Zoro # G3583375
Key Features
Dimension Type
Metric
Nose Dia.
64.50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BT50BWN25100M
Country of Origin
United States
Dimensions
Dimension Type
Metric
Nose Dia.
64.50mm
Overall Length
201.8000mm
Shank Dia.
69.8500mm
Shank Length
104.8000mm
Item
End Mill Holder
Projection
100.00mm
Shank Type - Machining
Taper
Measurement System
Description
End Mill Holder, Taper Size BT50, Projection 100.00mm, Nose Dia. 64.50mm, Measurement System Metric