  • Mfr # 25MHC120M
  • Zoro # G3939599
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Series
BT
Shank Type - Machining
Taper
Coolant Fed
Coolant Through
Taper Size
40BT
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
25MHC120M
Country of Origin
United States
Dimensions
Taper Size
40BT
Shank Dia.
2.1700 in
Details
Item
Hydraulic Chuck
Features
Series
BT
Shank Type - Machining
Taper
Coolant Fed
Coolant Through
Description
HC REDUCER 25.0MM OD TO 12.0MM ID