  • Mfr # DV40BSMC32100M
  • Zoro # G3859449
Overall Length
191.75mm
Shank Dia.
44.4500mm
Body Dia.
63.50mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
23.50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DV40BSMC32100M
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
191.75mm
Shank Dia.
44.4500mm
Body Dia.
63.50mm
Pilot Length
23.50mm
Taper Size
DV40
Pilot Dia.
1-3/4 in
Details
Item
Shell Mill Holder
Projection
100.00mm