  • Mfr # GE25S15/16UNOMDCF
  • Zoro # G704260684
/ea
Free Shipping & Returns
Maximum Operating Pressure
5,801 psi
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GE25S15/16UNOMDCF
Fitting Side B Tube Outer Diameter
25 mm
Overall Length
47 mm
Thread Size A
1 5/16-12UN-2A
Fitting Side 2 Tube Outer Diameter
25 mm
Thread Size 1
1 5/16-12UN-2A
Maximum Operating Pressure
5,801 psi
Fitting Side A Connection Type
SAE-ORB
Straight
Connector Type
Adapter
For Media Type
Fitting Side 1 Connection Type
ORB
Operating Pressure - Maximum
400 bar