  • Mfr # 43610X2.5-10
  • Zoro # G206694277
Wall Thickness
2.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
43610X2.5-10
Wall Thickness
2.5 mm
Inside Diameter
10 mm
Outside Diameter
15 mm
Overall Length
10 ft
Description
Tubing, Application Air, Water, Color Clear, Food Application Food and Beverage, Hardness Shore A 55, Inside Diameter 10 mm, Jacket Color No Jacket, Jacket Material No Jacket, Material PVC, Material Trade Name Not Applicable, Material Trade Number Not Applicable, Maximum Operating Pressure Not Applicable, Maximum Operating Temperature 165 Degrees F, Maximum Vacuum Pressure Not Applicable, Outside Diameter 15 mm, Overall Length 10 ft, Peristaltic Pump Compatible No