  • Mfr # 093BA140D90
  • Zoro # G7595087
/ea
Key Features
Material
Aluminum
For Use With
45 Series
Series
45 Series
Finish
Anodized
Overall Height
140 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
093BA140D90
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
140 mm
Width (In.)
3 25/64 in
Overall Width
45 mm
Details
Item
Floor Mount
Material
Aluminum
For Use With
Series
Finish
Anodized
Color
Compatible Brand and Series
Fath, 45 Series
Includes Fasteners
No
For Profile Type
Double
System of Measurement
Metric
Product Type
Floor Bracket 140
Adjustable
No
Description
Floor Bracket, Metric, For Profile Type Double, Wheel Diameter Not Applicable, Caster Mounting Type Not Applicable, Includes Brakes Not Applicable, Fastener Thread Size Not Applicable, Not Applicable, Anodized, Fastener Thread Length Not Applicable, Overall Height 140 mm, Aluminum, 45 Series, Includes Fasteners No, Load Capacity Not Applicable, Overall Depth 86 mm, Overall Width 45 mm, Adjustable No, Aluminum, Compatible Brand and Series Fath, 45 Series