  • Mfr # FK21X54.5X1A-M8-12
  • Zoro # G422599226
/ea
Key Features
Nominal Filter Size
21 x 54.5 x 1 in
Actual Filter Size
21 x 54.5 x 0.75 in
Air Filter Capacity
Standard
Nominal Height
54-1/2 in
Media Material
Synthetic
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
FK21X54.5X1A-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Filter Size
21 x 54.5 x 1 in
Actual Filter Size
21 x 54.5 x 0.75 in
Nominal Height
54-1/2 in
Nominal Depth
3/4 in
Nominal Width
21 in