  • Mfr # XA-B-96X12-L-MG-GG
  • Zoro # G608639050
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shape
Rectangle
Capacity
600 lb.
Material
Pine wood, steel
Length
96 in.
Weight
35 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
XA-B-96X12-L-MG-GG
Country of Origin
China
Dimensions
Length
96 in.
Width
12 in.
Details
Shape
Rectangle
Capacity
600 lb.
Material
Pine wood, steel
Weight
35 lbs
Color
Mahogany
Description
  • •Farmhouse Style Folding Bench
  • •Mahogany Finish
  • •Solid Pine Construction
  • •.75" Thick Plank Top with 2.5" Thick Apron
  • •8.5" Wide Legs lock underneath seat